Kampprogram i Champions League 2018/19

Kampprogram i Champions League 2021/22

Se kampprogrammet for Champions League i fodbold i sæsonen 2021/22. Du kan se datoer, tidspunkter og spillested for alle Champions League kampene her.

Hvornår spilles de næste kampe i Champions League? I vores kampprogram for Champions League 2021/22 kan du se det komplette kampprogram for alle kampe i Champions League i denne sæson. I år kan vi desværre ikke glæde os over dansk islæt i Champions League kampprogrammet, da Brøndby IF missede kvalifikationen til årets gruppespil.

Anvend hurtig-menuen forneden til at springe til kampene i den ønskede gruppe eller tidspunkt i Champions League turneringen. Vi opdaterer kampprogrammet for Champions League løbende hele vejen til finalen d. 28. maj 2022 på Gazprom Arena i Skt. Petersborg i Rusland.

Se Champions League Kampprogrammet

 

Alle kampe i Champions League 2021/22

Se dato og tidspunkt for alle Champions League kampene i fodbold forneden. Først gennemgår vi CL kampene i gruppespillet, og herefter knockout-kampene fra 1/8-finaler og frem til finalen.

Alle spilletidspunkter i CL-kampprogrammet er dansk tid (CET).

Gruppespil
 Dato/Tid CL kamp  Resultat
1. runde
14/9 - 15/9
Gruppe A
Onsdag
15/9
21:00
Manchester City
RB Leipzig
6-3
Onsdag
15/9
21:00
Club Brügge
PSG
1-1
Gruppe B
Onsdag
15/9
21:00
Atletico Madrid
FC Porto
0-0
Onsdag
15/9
21:00
Liverpool
AC Milan
3-2
Gruppe C
Onsdag
15/9
18:45
Besiktas
Dortmund
1-2
Onsdag
15/9
21:00
Sporting CP
Ajax
1-5
Gruppe D
Onsdag
15/9
18:45
Sheriff
Shakhtar Donetsk
2-0
Onsdag
15/9
21:00
Inter
Real Madrid
0-1
Gruppe E
Tirsdag
14/9
21:00
Dynamo Kiev
Benfica
0-0
Tirsdag
14/9
21:00
Barcelona
Bayern München
0-3
Gruppe F
Tirsdag
14/9
18:45
Young Boys
Manchester United
2-1
Tirsdag
14/9
21:00
Villarreal
Atalanta
2-2
Gruppe G
Tirsdag
14/9
18:45
Sevilla
RB Salzburg
1-1
Tirsdag
14/9
21:00
Lille
Wolfsburg
0-0
Gruppe H
Tirsdag
14/9
21:00
Malmö FF
Juventus
0-3
Tirsdag
14/9
21:00
Chelsea
Zenit
1-0
2. runde
28/9 - 29/9
Gruppe A
Tirsdag
28/9
21:00
PSG
Manchester City
2-0
Tirsdag
28/9
21:00
RB Leipzig
Club Brügge
1-2
Gruppe B
Tirsdag
28/9
21:00
FC Porto
Liverpool
1-5
Tirsdag
28/9
21:00
AC Milan
Atletico Madrid
1-1
Gruppe C
Tirsdag
28/9
18:45
Ajax
Besiktas
2-0
Tirsdag
28/9
21:00
Dortmund
Sporting CP
1-0
Gruppe D
Tirsdag
28/9
18:45
Shakhtar Donetsk
Inter
0-0
Tirsdag
28/9
21:00
Real Madrid
Sheriff
1-2
Gruppe E
Onsdag
29/9
21:00
Bayern München
Dynamo Kiev
5-0
Onsdag
29/9
21:00
Benfica
Barcelona
3-0
Gruppe F
Onsdag
29/9
18:45
Atalanta
Young Boys
1-0
Onsdag
29/9
21:00
Manchester United
Villarreal
2-1
Gruppe G
Onsdag
29/9
21:00
Wolfsburg
Sevilla
1-1
Onsdag
29/9
21:00
RB Salzburg
Lille
2-1
Gruppe H
Onsdag
29/9
18:45
Zenit
Malmö FF
4-0
Onsdag
29/9
21:00
Juventus
Chelsea
1-0
3. runde
19/10 - 20/10
Gruppe A
Tirsdag
19/10
18:45
Club Brügge
Manchester City
1-5
Tirsdag
19/10
21:00
PSG
RB Leipzig
3-2
Gruppe B
Tirsdag
19/10
21:00
FC Porto
AC Milan
1-0
Tirsdag
19/10
21:00
Atletico Madrid
Liverpool
2-3
Gruppe C
Tirsdag
19/10
18:45
Besiktas
Sporting CP
1-4
Tirsdag
19/10
21:00
Ajax
Dortmund
4-0
Gruppe D
Tirsdag
19/10
21:00
Inter
Sheriff
3-1
Tirsdag
19/10
21:00
Shakhtar Donetsk
Real Madrid
0-5
Gruppe E
Onsdag
20/10
18:45
Barcelona
Dynamo Kiev
1-0
Onsdag
20/10
21:00
Benfica
Bayern München
0-4
Gruppe F
Onsdag
20/10
21:00
Young Boys
Villarreal
1-4
Onsdag
20/10
21:00
Manchester United
Atalanta
3-2
Gruppe G
Onsdag
20/10
18:45
RB Salzburg
Wolfsburg
3-1
Onsdag
20/10
21:00
Lille
Sevilla
0-0
Gruppe H
Onsdag
20/10
21:00
Chelsea
Malmö FF
4-0
Onsdag
20/10
21:00
Zenit
Juventus
0-1
4. runde
2/11 - 3/11
Gruppe A
Onsdag
3/11
21:00
Manchester City
Club Brügge
4-1
Onsdag
3/11
21:00
RB Leipzig
PSG
2-2
Gruppe B
Onsdag
3/11
18:45
AC Milan
FC Porto
1-1
Onsdag
3/11
21:00
Liverpool
Atletico Madrid
2-0
Gruppe C
Onsdag
3/11
21:00
Sporting CP
Besiktas
4-0
Onsdag
3/11
21:00
Dortmund
Ajax
1-3
Gruppe D
Onsdag
3/11
18:45
Real Madrid
Shakhtar Donetsk
2-1
Onsdag
3/11
21:00
Sheriff
Inter
1-3
Gruppe E
Tirsdag
2/11
21:00
Dynamo Kiev
Barcelona
0-1
Tirsdag
2/11
21:00
Bayern München
Benfica
5-2
Gruppe F
Tirsdag
2/11
21:00
Villarreal
Young Boys
2-0
Tirsdag
2/11
21:00
Atalanta
Manchester United
2-2
Gruppe G
Tirsdag
2/11
18:45
Wolfsburg
RB Salzburg
2-1
Tirsdag
2/11
21:00
Sevilla
Lille
1-2
Gruppe H
Tirsdag
2/11
18:45
Malmö FF
Chelsea
0-1
Tirsdag
2/11
21:00
Juventus
Zenit
4-2
5. runde
23/11 - 24/11
Gruppe A
Onsdag
24/11
21:00
Club Brügge
RB Leipzig
0-5
Onsdag
24/11
21:00
Manchester City
PSG
2-1
Gruppe B
Onsdag
24/11
21:00
Atletico Madrid
AC Milan
0-1
Onsdag
24/11
21:00
Liverpool
FC Porto
2-0
Gruppe C
Onsdag
24/11
18:45
Besiktas
Ajax
1-2
Onsdag
24/11
21:00
Sporting CP
Dortmund
3-1
Gruppe D
Onsdag
24/11
18:45
Inter
Shakhtar Donetsk
2-0
Onsdag
24/11
21:00
Sheriff
Real Madrid
0-3
Gruppe E
Tirsdag
23/11
18:45
Dynamo Kiev
Bayern München
1-2
Tirsdag
23/11
21:00
Barcelona
Benfica
0-0
Gruppe F
Tirsdag
23/11
18:45
Villarreal
Manchester United
0-2
Tirsdag
23/11
21:00
Young Boys
Atalanta
3-3
Gruppe G
Tirsdag
23/11
21:00
Lille
RB Salzburg
1-0
Tirsdag
23/11
21:00
Sevilla
Wolfsburg
2-0
Gruppe H
Tirsdag
23/11
21:00
Malmö FF
Zenit
1-1
Tirsdag
23/11
21:00
Chelsea
Juventus
4-0
6. runde
7/12 - 8/12
Gruppe A
Tirsdag
7/12
18:45
PSG
Club Brügge
4-1
Tirsdag
7/12
18:45
RB Leipzig
Manchester City
2-1
Gruppe B
Tirsdag
7/12
21:00
AC Milan
Liverpool
1-2
Tirsdag
7/12
21:00
FC Porto
Atletico Madrid
1-3
Gruppe C
Tirsdag
7/12
21:00
Dortmund
Besiktas
5-0
Tirsdag
7/12
21:00
Ajax
Sporting CP
4-2
Gruppe D
Tirsdag
7/12
21:00
Real Madrid
Inter
2-0
Tirsdag
7/12
21:00
Shakhtar Donetsk
Sheriff
1-1
Gruppe E
Onsdag
8/12
21:00
Benfica
Dynamo Kiev
2-0
Onsdag
8/12
21:00
Bayern München
Barcelona
3-0
Gruppe F
Onsdag
8/12
21:00
Manchester United
Young Boys
1-1
Torsdag
9/12
19:00
Atalanta
Villarreal
2-3
Gruppe G
Onsdag
8/12
21:00
RB Salzburg
Sevilla
1-0
Onsdag
8/12
21:00
Wolfsburg
Lille
1-3
Gruppe H
Onsdag
8/12
18:45
Juventus
Malmö FF
1-0
Onsdag
8/12
18:45
Zenit
Chelsea
3-3
1/8-finaler
1. kamp
Tirsdag
15/2
21:00
Sporting CP
Manchester City
-
Tirsdag
15/2
21:00
PSG
Real Madrid
-
Onsdag
16/2
21:00
RB Salzburg
Bayern München
-
Onsdag
16/2
21:00
Inter
Liverpool
-
Tirsdag
22/2
21:00
Chelsea
Lille
-
Tirsdag
22/2
21:00
Villarreal
Juventus
-
Onsdag
23/2
21:00
Atletico Madrid
Manchester United
-
Onsdag
23/2
21:00
Benfica
Ajax
-
2. kamp
Tirsdag
8/3
21:00
Liverpool
Inter
-
Tirsdag
8/3
21:00
Bayern München
RB Salzburg
-
Onsdag
9/3
21:00
Manchester City
Sporting CP
-
Onsdag
9/3
21:00
Real Madrid
PSG
-
Tirsdag
15/3
21:00
Ajax
Benfica
-
Tirsdag
15/3
21:00
Manchester United
Atletico Madrid
-
Onsdag
16/3
21:00
Juventus
Villarreal
-
Onsdag
16/3
21:00
Lille
Chelsea
-
1/4-finaler
Lodtrækning: 22. marts 2022
1. kamp
Tirsdag
5/4
- -
Tirsdag
5/4
- -
Onsdag
6/4
- -
Onsdag
6/4
- -
2. kamp
Tirsdag
12/4
- -
Tirsdag
12/4
- -
Onsdag
13/4
- -
Onsdag
13/4
- -
Semifinaler
Lodtrækning: 22. marts 2022
1. kamp
Tirsdag
26/4
- -
Onsdag
27/4
- -
2. kamp
Tirsdag
3/5
- -
Onsdag
4/5
- -
Champions League Finalen
Lørdag
28/5
- -

 

Gå til kampprogram oversigten

 

Champions League kampprogrammet opdateres hele vejen til finalen

Oddsforum.dks kampprogram for Champions League 2021/22 opdateres hele vejen til finalen efterhånden som turneringen afvikles. Der tages forbehold for fejl og ændringer i Champions League kampprogrammet.